Top shop - pekači za torte

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

tema odprta - 30. jun 2006 21:16 | ogledi: 3.154 | odgovori: 16

Za rojstni dan sem dobila kompet iz Top shopa - za peči torte - polkrožne, s filo na sredini...a ma še katera to? Imate kakšen dober recept za kremo? Nisem še sprobala, pa bi rada - sm bi še kakšne izkušnje rada prej slišala!

Hvala

Urška

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

1. jul 2006 9:12

Nihče nima? Ja, sranje, zdaj bom morala pa eksperimentirati! Urška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. jul 2006 19:53

damis, vedno imamo kaj na zalogi, samo povej, kakšne kreme - čokoladne, kavne, sadne, s smetano, z želatino ali brez, skutne....Tačas lahko spečeš kakršnokoli testo, je tako dobro, da odstoji čez noč in ga prerežeš šele naslednji dan. Lahko pa prispevmao recept za torto, ki se sploh ne peče. Dno narediš iz piškotov, masla in nekaterih dodatkov, se na hladnem leo strdi, potem pa na vrh krema, ki se sploh ne kuha, ampak tudi samo haldi, in poletna torta je tu. Torej, malo bolj natančno povej, kaj te zanima, pa se bodo recepti kar zvrstili... Kaj pa baza receptov, nisi nič našla? Mamamia mamamia

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

2. jul 2006 10:15

mamamia, tele torte ni treba prerezat, ker se jo že tako speče, da je "podstavek in pokrov" iz testa - vmes je pa prostor za kremo. Torej - krema mora biti po moje kar se da trda, da ne zleze ven, ko odrežeš 1.kos. Urška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

2. jul 2006 11:00

Priznam, tega pa še nisem "vzela", da bi torto pekla s kremo vred. Sem si zdaj ogledala link, ki ga je poslala jade, pa še vedno nisem prepričana, da bi se kakšna krema pekla istočasno s testom. Meni ta pekač še vedno deluje tako, da pečeš le testo oziroma da ti olajša izdelavo željene oblike torte, nadevat pa jo je potrebno potem, koje testo že pečeno. Ali pa sem se res že tako postarala in me je čas prehitel. Sicer pa - ali niso bili pekaču priloženi tudi kakšni recepti? Mislim, da bo tu teta torta morala kakšno reči, namreč kakšno kremo pripravit, da se peče istočasno s testom. Meni se niti ne sanja. Mamamia mamamia

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. jul 2006 11:20

Po moji kmečki pameti bi rekla ,da se testo (bisvit) speče posebej,ko se ohladi nafilaš s kremo. Predlagam da spečeš biskvit,testo ohladiš,nafilaš s sladoledom in nazaj v skrinjo.To naj bi bila sladoledna ozroma ledena bomba. ali nekaj takega: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3070 Vesna Leben

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

2. jul 2006 11:36

Ja, krema gre definitivno not po pečenju. jessy6

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

2. jul 2006 15:00

Krema se nafila po pečenju! ;) Recepti so sicer zraven, ampak v angleščini, z njigovimi merami in s sestavinami, ki pri nas niso ravno običajne, tako da... Saj za testo ni problem! Samo za kremo...sladoled ne pride v poštev (tokrat). Urška

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

2. jul 2006 15:01

damis, poglej na zasebno pošto. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jul 2006 8:54

mamamia, skutne pite se pečejo s kremo vred:) Te sigurno poznaš:) S to filo bi lahko napolnila tudi torto po moje, če bi jo bilo treba skup pečt. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti